Czerp prawdziwą przyjemność z gry u znanego także na całym świecie bukmachera Mostbet w Polsce. Bukmacher zapewnia swoim klientom szeroką gamę możliwości obstawiania zakładów sportowych i kasyn online. Tutaj znajdziesz korzystne kursy, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Wygodna aplikacja mobilna pomoże Ci nie przegapić ważnych momentów gry.
Menu Zamknij

Tynki

Tynki Kraków - Małopolska - usługi tynkarskie - tynkowanie

CZYM SĄ TYNKI GIPSOWE?

Oferujemy wykonanie tynków –  tynki gipsowe i cementowo-wapienneusługi tynkarskietynkowanieKraków, Skawina, Wieliczka, Myślenice, Dobczyce, Bochnia 

Tynk to znany od czasów starożytnych rodzaj zaprawy stosowany do prac wykończeniowych w pomieszczeniach. Najbardziej rozpowszechnioną formą tynku na ściany wewnętrzne jest tynk gipsowy. Tynki te zwykle kładzie się w procesie nakładania trzech warstw zaprawy.

Aby rozpocząć tynkowanie, należy przymocować do ramy listwy. Historycznie, listwy były wykonywane z cienkich drewnianych pasków, ale obecnie najczęściej używa się metalowych. Listwa daje tynkowi powierzchnię, do której może się przyczepić. Po założeniu listwy należy wymieszać masę tynkarską. Zaprawa zazwyczaj szybko wysycha, dlatego musi być często mieszana z wodą. Chociaż ten krok może wydawać się dość łatwy, potrzebna jest pewna ilość umiejętności i doświadczenia, aby uzyskać odpowiednią konsystencję mieszanki.

Następnie tynk można nałożyć na ścianę. Pierwsza warstwa tynku jest nakładana, ścierana i pozostawiana do wyschnięcia. Następnie nakładana jest druga warstwa, a na koniec ścianę wykańcza się ostatnią porcją tynku.

JAK NAKŁADA SIĘ TYNK GIPSOWY?

Szczegółowa instrukcja nakładania tynku gipsowego na ścianę:

Krok 1: Przygotowanie podłoża
Należy oczyścić podłoże z kurzu i zanieczyszczeń, gdyż utrudni to przylgnięcie tynku do ściany. Krok ten jest szczególnie istotny w przypadku nakładania zaprawy na ściany starych domów. Należy również zniwelować wszelkie dziury i pęknięcia.

Krok 2: Nakładanie kleju PVA
Zastosowanie tego kleju daje bardzo dobre rezultaty i gwarantuje osiągnięcie równomiernego wysychania tynku. PVA rozcieńcza się w wodzie w stosunku 1:4, gdzie na 1 część kleju przypadają 4 części wody. Pierwszą warstwę tynku można nakładać, gdy tylko klej zacznie się stawać lepki.

Krok 3: Mieszanie tynku
Tynk miesza się w gorącej wodzie aż osiągnie konsystencję gęstego kremu. Nie powinno być w nim żadnych grudek. Ważne jest też to, by tynk zawsze dodawać do wody, nigdy odwrotnie.

Krok 4: Nakładanie tynku
Gotowy tynk nakłada się na przygotowaną wcześniej powierzchnię za pomocą kielni i pacy.

Krok 5: Wygładzanie
Następnie można pozbyć się grudek i nierówności przez wygładzenie za pomocą kielni. Trzeba również wygładzić wszystkie rogi i końce, takie jak dolna i górna część ściany. Zazwyczaj są to trudne miejsca do prawidłowego tynkowania. Do wyrównania krawędzi używa się wilgotnego pędzla.

Krok 6: Drapanie
Jest to krok opcjonalny, ale niekiedy robi się to, by druga warstwa lepiej przylegała do poprzedniej.

Krok 7: Nakładanie drugiej warstwy tynku
Kolejna warstwa jest nakładana nieco rzadszą mieszanką zaprawy. Powinna mieć grubość około 2 mm i być bardzo dokładnie wyrównana.

Krok 8: Wykończenie
Nałożony tynk wykańcza się poprzez wygładzanie powierzchni zaprawy na mokro oraz później, przy użyciu papieru ściernego, na sucho. Tak przygotowana powierzchnia jest gotowa do pomalowania farbą lub położenia tapety.

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY POPEŁNIANE PRZY TYNKOWANIU

Tynkowanie to praca wymagająca wielu lat doświadczenia i umiejętności oceny zarówno ściany do tynkowania, jak i samej mieszanki. Tynkując ściany samemu można popełnić następujące błędy:

  • nakładanie tynku na zbyt małą grubość
  • wykonanie zbyt gładkiej powierzchni tynku – zostają zamknięte naturalne pory w zaprawie, przez co tynk może schnąć bardzo długo, a następnie może się do niego nie przyczepić farba
  • nakładanie zbyt wielu warstw tynku
  • niewłaściwe przygotowanie podłoża – nieodpowiedni dobór środków i materiału
  • nakładanie tynku na wilgotne powierzchnie

TYNKI TO NASZA SPECJALNOŚĆ

Tynki gipsowe są podstawą naszej działalności. Nasi pracownicy wiedzą o nich wszystko. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości materiałów, gwarantujemy idealne powierzchnie. Niezależnie od tego, czy trzeba nałożyć tynk na kilka ścian w domu jednorodzinnym, czy nałożyć zaprawę na całe osiedle, nasi fachowcy podejdą do zadania z właściwą sobie precyzją i sumiennością, by efekt idealnie przygotowanych ścian na długo pozostał w pamięci Klienta.