Czerp prawdziwą przyjemność z gry u znanego także na całym świecie bukmachera Mostbet w Polsce. Bukmacher zapewnia swoim klientom szeroką gamę możliwości obstawiania zakładów sportowych i kasyn online. Tutaj znajdziesz korzystne kursy, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Wygodna aplikacja mobilna pomoże Ci nie przegapić ważnych momentów gry.
Menu Zamknij

Zabudowy GK

Zabudowy GK Kraków

Płyty gipsowo-kartonowe są w gruncie rzeczy alternatywą dla tradycyjnego tynku ściennego. Ich popularność wynika z łatwości montażu i niskich kosztów materiału, a do tego nie wymaga aż takiej wprawy i umiejętności, jak w przypadku nakładania tradycyjnego tynku. Dodatkowym atutem jest też szybka możliwość demontażu, co świetnie sprawdza się w wynajmowanych pomieszczeniach takich jak np. biura i punkty sprzedaży.

Płyty gipsowo-kartonowe charakteryzują się także ognioodpornością, dzięki czemu są materiałem bezpiecznym i wszechstronnym.

JAK WYTWARZANE SĄ PŁYTY GIPSOWO-KARTONOWE?

Surowy gips jest mieszany w kadzi z kilkoma dodatkami, w tym ze skrobią, masą papierniczą i emulgatorem (lub środkiem zagęszczającym), a następnie mieszany z wodą w celu utworzenia gęstej pasty. Pasta gipsowa jest nakładana na papier manilowy w warstwach o grubości od 1 do 2 centymetrów. Następnie na wierzch kładzie się kolejną kartkę papieru manilowego.

W kolejnym etapie całość przechodzi przez piece, które ogrzewają mieszankę do 250 stopni Celsiusza. To wysusza materiał i przygotowuje go do cięcia.

JAK ZAINSTALOWAĆ PŁYTY GK?

Zabudowę GK można wykonać samemu, choć, jak w przypadku wielu innych robót, efekt osiągany przez profesjonalistów jest nie do doścignięcia przez amatora. Niemniej jednak płyty GK są jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów przez majsterkowiczów chcących zmienić przestrzeń wokół siebie.

Płyty gipsowo-kartonowe instaluje się na ramie drewnianej lub metalowej, używając wkrętów (większość instalatorów nie używa już gwoździ, ponieważ mają tendencję do wypadania z czasem). Najpierw okłada się sufity stropowe, a następnie ściany. Panele są zwykle układane pionowo na ścianach (co ułatwia wykończenie), ale mogą również przebiegać poziomo.

Panele ściska się ze sobą po bokach i na końcach, a wykończeniem można zamaskować nawet kilkumilimetrowe przerwy.

KIEDY UŻYWAĆ PŁYT GK?

Zabudowy GK stosuje się, gdy:

  • potrzebujemy schować gdzieś instalacje (np. elektryczne czy wentylacyjne), a jednocześnie zależy nam na łatwym dostępie do tych instalacji
  • chcemy uzyskać nietuzinkową formę sufitu
  • powierzchnia, którą okładamy płytami, ma być ognioochronna
  • chcemy uzyskać dobre właściwości akustyczne pomieszczenia

NIE TYLKO TYNKI TRADYCYJNE

Potrafimy nie tylko nałożyć warstwę tradycyjnego tynku, ale także odpowiednio zainstalować panele płyt GK. Idąc z duchem czasu i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy kompleksowy montaż zabudowy GK. Gwarantujemy najlepsze materiały, doświadczonych specjalistów, a także sumienność i dokładność cechującą naszych pracowników na każdym etapie prac.